Пт. Гру 9th, 2022

У Вінницькому краєзнавчому музеї відкриють виставку “Школа темних віків”

1 min read

11 вересня у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку “Школа темних віків”. Експозиція, на основі археологічних матеріалів, демонструватиме організацію навчання у минулому. Відвідувачі дізнаються, як грати в тавлію, писати гусячим пером на папері й бересті, а стилосом – по восковій табличці.

Про це повідомляють у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї. 

11 вересня о 12:00 в Академічній залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відкриють інтерактивну виставку “Школа темних віків 2”. Вона показуватиме, як виглядав навчальний процес у минулому, яке значення він мав на різних історичних етапах, яким чином відбувалась передача інформації та накопичення досвіду людей, і, зрештою, формування культури.

Експозиція охоплює період від кам’яної доби до перших свідчень існування писемності у середньовіччі. До уваги відвідувачів археологічні матеріали з фондової збірки: 

  • іграшки та мініатюрні вироби трипільської культури ІV–III тис. до н. е., 

  • скіфського часу VI–V ст. до н. е, 

  • зарубинецької культури ІІ ст. до н. е. – ІІ ст. н. е., 

  • слов’ян VІІІ–ХІ ст. 

З-поміж унікальних експонатів – перші свідчення існування алфавітного письма на наших теренах: предмети, позначені монограмами та написами, засоби для письма часів середньовіччя.

Особливістю виставки “Школа темних віків” є використання реконструкцій оригінальних археологічних знахідок. Завдяки цьому всі бажаючі зможуть пройтися слідами давніх людей та зіштовхнутись з їхніми труднощами, а також дізнатися, як грати в тавлію, пусткати кубаря, писати гусячим пером і чорнилами на папері й бересті, а стилосом (писалом) – по восковій табличці.

Виставка діятиме до 15 листопада. 

У Вінницькому краєзнавчому музеї відкриють виставку “Школа темних віків”

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin