Ср. Гру 7th, 2022

Вінницька місцева влада нездатна облаштувати пляжі та зони для відпочинку (Прес-служба партії «ОПЗЖ») : 04:09:2020

1 min read
Вінницька місцева влада нездатна облаштувати пляжі та зони для відпочинку (Прес-служба партії «ОПЗЖ»)
  • До того ж, маловодність Південного Бугу може призвести до екологічної катастрофи.

У Вінниці налічується всього три пляжі: «Гонти», «Хімік» і «Центральний», — усі розташовані на берегах Південного Бугу. Жоден з них не є придатним для купання вже не перший рік.

Проблема — системне ігнорування даного питання міською владою.

Інфраструктура не відповідає базовим нормам: пісок брудний, а рятувальні служби існують лише на папері, — дійсно, навіщо вони, якщо купатися заборонено.

Окрім цього, вода зовсім забруднена. Південний Буг не чистився багато років, він обмілів, а це провокує цвітіння та розповсюдження шкідливих для здоров’я бактерій.

У річці, за словами екологічних експертів, підвищений рівень кишкової палички. Під час купання, людина може проковтнути воду разом зі збудником кишкової інфекції.

(

“Жителі міста можуть захворіти сальмонельозними інфекціями або дизентерією, тобто, різними гострими кишковими інфекціями, і якщо людині не надавати допомогу, то все може закінчитися важкими наслідками. Крім того, при сьогоднішній епідситуації нікому не потрібен спалах кишкових інфекцій. Адже це — додаткове навантаження на інфекційні відділення, що і так зараз посилено працюють”, — пояснює один з лікарів міської лікарні.

На жаль, заборони не зупиняють місцевих жителів. У сезон навіть під час карантину на вінницьких пляжах завжди є люди, у воді багато дітей.

Та зовсім не вінничани винні в тому, що купаються на заборонених пляжах, — це прямий наслідок відсутності альтернативи та системного «закриття очей» чинної міської влади на нагальну проблему.

 «Воду у Південному Бузі потрібно чистити щороку. В ній накопичується мул, що разом з водою потрапляє в Сабарівське водосховище із малих річок та прилеглих водойм. Мул, у свою чергу, затампоновує джерела, і кількість води, що поповнює річку, скорочується в рази. Чим довше ігнорувати дану проблему, тим більше потім доведеться витратити грошей на її вирішення», — пояснює Андрій Мокрецов, член партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА — ЗА ЖИТТЯ», фахівець з очищення водойм.

Аби почистити Південний Буг в околицях Вінниці, потрібна загальнонаціональна програма з очищення водойм з кошторисом близько півмільярда гривень. Це питання неможливо вирішити на місцевому рівні. Можна хіба що замилювати очі неефективною чисткою декількох кілометрів річки, витрачаючи міський бюджет. Для найбільш ефективного очищення з довготривалим результатом, варто використовувати різноманітні механізми: не лише землесосні снаряди, а й спеціальні гідравлічні екскаватори та плавкрани, вважають експерти. За допомогою баржі вони мають збирати з дна річки мул, який потім висихає, дрінує, досліджується на забрудненість та вміст важких металів. Якщо дані показники в нормі, мул можна використовувати у якості добрива для сільського господарства.

До яких же ще наслідків може призвести забрудненість Південного Бугу, крім повного зникнення місць для відпочинку вінничан?

Це не тільки вкрай шкідливо для екології міста, а й вже стало великою проблемою для атомного реактора Южноукраїнської АЕС.

Про це чомусь мало хто говорить, а питання кричуще! Південний Буг в тому числі наповнює Південноукраїнське водосховище, завдяки якому охолоджується атомний реактор Южноукраїнської АЕС. Вже сьогодні води в ньому не вистачає. Внаслідок цього, другий контур реактору не охолоджується достатньою мірою. Якщо води і далі не вистачатиме, він може перегрітися і вийти з ладу. А це загрожує нам потенційним повторенням Чорнобильської катастрофи.

 Без розроблених загальнодержавних програм по очищенню річок та водойм України, буде неможливо розв’язати питання комплексно й системно. При цьому, міська влада не витрачає бюджетні кошти на облаштування комфортних зон відпочинку біля водойм та зовсім не переймається пляжами..

Тому незрозуміло, як чинна міська влада може називати Вінницю найкомфортнішим містом для життя, не забезпечивши бодай одного пляжу, придатного для відпочинку містян, та ще й закривши очі на екологічну небезпеку для усієї країни.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin