Нд. Жов 24th, 2021

Підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» припинило надання споживачам послуги гарячого водопостачання через відсутність газопостачальника.

1 min read

Підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» заборгувало «Нафтогазу» 289 мільйонів гривень,  з них – 160 мільйонів – це борг споживачів перед теплопостачальною організацією. Водночас держава не відшкодувала витрати підприємства «Вінницяміськтеплоенерго» по різниці в тарифах  на суму  500 мільйонів гривень, я це передбачалось підписаним в лютому Меморандумі. Це і призвело до припинення надання послуги населенню з гарячого водопостачання. 

“В січні цього року ціна на природний газ почала зростати, як для населення, так і для підприємств ТКЕ. Для нас це вилилось в Моморандум, підписаний між Асоціацією міст України, Урядом, НКРЕ КП та “Нафтогаз”. Зі сторони АМУ було зобов’язання не піднімати для мешканців міст тарифи в опалювальний період. Своєю чергою Кабмін взяв на себе зобов’язання : перше – реструктуризувати заборгованість за природний газ, списати штрафні санкції і друге –  знайти фінансування різниці, яка виникає за ціною природного газу. Зі своєї сторони, як місто Вінниця, ми тарифи не піднімали. Хоча через подорожчання газу в січні, тарифи для вінничан мали б зрости на 42%.А от зі сторони Кабінету міністрів жодних заходів для погашення різниці, яка була утворена в опалювальний сезон, поки що не вжито”, – сказав Сергій Корчака.

Підприємство «Вінницяміськтеплоенерго» шукає шляхи виходу з кризи та джерело фінансування, щоб придбати  блакитне паливо у приватного постачальника газу за умови попередньої оплати. Тепловики сподіваються, що уряд все ж виконає свої  зобов’язання перед теплопостачальними організаціями в частині фінансування компенсацій  по різниці у тарифах і не перекладатиме цей непосильний тягар на органи місцевого самоврядування.

Наразі  невідомо, скільки саме часу у домівках вінничан не буде гарячої води. За словами Сергія Корчаки, більшість українських міст взагалі відмовилися від надання послуги гарячого водопостачання в літній період. Водночас у майбутньому потрібно буде шукати механізми  початку опалювального сезону.  Отож, якщо Уряд не виконає свої зобов’язання передбачені Меморандумом, ситуація залишатиметься у глухому куті, а вінничани – без гарячої води.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin