Чт. Сер 18th, 2022

У Вінниці подорожчає проїзд у маршрутках

1 min read

З 1 червня вартість проїзду у маршрутках складе 10 грн. Таке рішення ухвалив виконком міської ради. Зміна ціни на проїзд в першу чергу викликана здорожчанням усіх складових тарифу.

Про це повідомляється на сайті Вінницької міської ради.

Вже кілька місяців маршрутні перевізники Вінниці піднімають питання перед міською владою щодо перегляду тарифу на проїзд в маршрутних таксі. У лютому вони подали клопотання разом з розрахунками щодо підвищення вартості проїзду у маршрутках до 12 гривень за поїздку.

Все тому, що відбулось значне падіння пасажиропотоку (на 62,1%), яке виникло внаслідок запровадження карантинних обмежень через епідемію COVID-19. При цьому перевізники зберігають соціальні зобов’язання та продовжують здійснювати безкоштовні перевезення деяких пільгових категорій населення, а школярів до 6 класу під час навчання – за пів ціни.

За словами голови Асоціації приватних перевізників міста «Маршрут» Олександра Готи, діючий з 2018 року тариф призвів до того, що частина перевізників зупинили роботу, а водії масово звільняються: «Ми працюємо на межі наших можливостей. Усі ці економічні і карантинні обставини призвели до того, що ми зазнали та продовжуємо зазнавати дуже значних збитків. А це в свою чергу впливає на технічний стан транспортних засобів, несвоєчасне проведення ремонтів, відмову водіїв від перевезень. За останні роки вони масово звільнялись і їхали працювати за кордон. Дехто з перевізників вимушений був зупинити роботу і зняв свої автобуси з маршрутів. Тому якщо не змінювати тариф, ми просто не зможемо далі забезпечувати перевезення вінничан», – каже Олександр Гота.

Він також нагадав, що приватні перевізники міста, які працюють в режимі маршрутного таксі, продовжують виконувати соціальні зобов’язання: під час навчання здійснюють перевезення учнів 1-6 класів за пів ціни, безкоштовний проїзд мають учасники бойових дій, інваліди війни, атовці, ліквідатори аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії.

Відтак, з 1 червня на території Вінницької міської територіальної громади тариф на проїзд в маршрутних таксі встановлено у розмірі 10 гривень. Також затверджено тариф 12 грн за одну поїздку на перевезення пасажирів до приєднаних до Вінниці громад (маршрути №30А та №30Б) і на нічному маршруті №25Н (перевозить пасажирів з 22:00 до 6:00).

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin