Сб. Січ 22nd, 2022

У Вінниці є власний археологічний атлас

1 min read

Про це “Місту над Бугом” розповів головний архітектор міста Євген Совінський. За його словами, над створенням атласу працювали фахівці відділу археології обласного краєзнавчого музею. Документ містить інформацію про археологічні пам’ятки на території вінницької міської громади, з урахуванням нещодавно приєднаних територій. 

“Місто має стратегічний документ, який називається “Історико-архітектурний опорний план”, оскільки Вінниця належить до історичних міст. План диктує правила гри для пам’яток археології, історії, архітектури, монументального мистецтва, природи – розкриває всі ці об’єкти. Якщо ми беремо конкретно археологію, то це будуть такі археологічні плями, які внесені на графічні матеріали. Але в Історико-архітектурному опорному плані не буде документів про те, що це за об’єкти, коли і хто їх досліджував і які їхні перспективи. Цей археологічний атлас, що розроблений зараз, як графічний і текстовий матеріал дає відповіді, куди нам далі рухатися в дослідженні археологічної спадщини”, – розповів Євген Совінський.

Мета створення Археологічного атласу Вінниці –  збереження культурної спадщини, зокрема в центральній частині міста. Це перш за все стратегічний документ з детальним планом території вінницької міської громади, який допоможе вирішити дискусійні питання щодо об’єктів археологічних досліджень.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin