Вт. Сер 16th, 2022

Сергій Моргунов і Дмитро Разумков відвідали «Аеропорт «Вінниця»

1 min read

26 лютого у Вінниці з робочою поїздкою перебуває Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков. Під час візиту він разом з міським головою Сергієм Моргуновим, керівництвом області та народними депутатами відвідали міжнародний аеропорт «Вінниця», де планується реконструкція аеродрому та аеровокзалу. У результаті цих робіт планується, що Центральна Україна загалом і, зокрема, Вінницький регіон мають отримати повністю модернізований сучасний міжнародний аеропорт, який відповідатиме вимогам авіаперевізників та забезпечуватиме комфорт і безпеку для пасажирів.

Міський голова Сергій Моргунов розповів гостям про стан аеропорту та плани по його розвитку. «Аеропорт «Вінниця» був введений в експлуатацію 1982 року. На сьогодні він єдиний в Центральній Україні, і у радіусі 150 кілометрів немає інших аеропортів. Ми прораховуємо, що за рік аеропорт «Вінниця» здатен забезпечувати до 6 мільйонів пасажироперевезень, якщо буде нормальна основна робота авіасполучення як внутрішнього, так і за кордон. Крім того, цей аеропорт може обслуговувати мешканців 10 областей України, тому що Вінницька область унікальна в тому, що межує з 10 областями і з північчю Молдови. І у нас є багато випадків по чартерних програмах, коли мешканцям Молдови краще приїхати у Вінницю через Могилів-Подільський, ніж до Кишинева. Тому перспектива розвитку цього аеропорту досить актуальна. Та важлива у цілях національної безпеки, тому що тут знаходиться штаб Повітряних Сил Збройних Сил України. І по співпраці з НАТО цей аеропорт вже має певні гарні практики», – розповів Сергій Моргунов.

«На сьогодні протяжність смуги – 2,5 кілометри, ширина – 43 метри. Вже зроблена проектна документація на її реконструкцію, проведено всі тендерні процедури, державну експертизу і навіть визначено Генерального підрядника. Плануємо розширити смугу до 45 метрів, що дасть можливість посадки літаків класу Boing всіх модифікацій від 737 до 800 та Airbus A320. Смуга буде зроблена з бетону, а не асфальту, адже якщо робити з асфальту, то вона потребуватиме капремонту через сім років. Бетон витримує більше навантаження, і ми зможемо робити по два-три рейси в день. Я хочу подякувати Голові Верховної Ради, Уряду і Президенту України, що у державному бюджеті на сьогодні передбачені кошти на першу чергу реконструкції аеродрому в розмірі 604 мільйони гривень. На сьогодні сама злітно-посадкова смуга є власністю територіальної громади міста Вінниці. Ми беремо на себе зобов’язання, що якщо держава вкладає ці кошти –  після завершення реконструкції і введення в експлуатацію злітно-посадкової смуги, ми її передамо у державну власність», – зазначив міський голова.

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin