Пт. Гру 9th, 2022

Цей день 3 січня: чим увійшов в історію, цікавинки та прикмети : 03:01:2020

1 min read
Цей день 3 січня: чим увійшов в історію, цікавинки та прикмети
  • Дата 3 січня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.
  • У матеріалі зібрали традиції та прикмети на цей день, а також, що не можна робити.

Свято

3 січня Свята Церква шанує пам’ять мучениці Юліанії і з нею 500 мужів та 130 дів, що в Нікомидії постраждали, святителя Петра, митрополита Київського (Московський) і всієї Русі та святителя Філарета, митрополита Київського.

Деталі у відео:

День в історії

1431 — бургундський герцог продав за 10 000 франків Жанну Д’Арк, захоплену в полон внаслідок зради, єпископові Кошону, який діяв від імені англійського короля.
1521 — Папа Римський Лев Х відлучив від римо-католицької церкви релігійного реформатора Мартіна Лютера за публікацію 95 тез про фінансові зловживання в церкві.
1868 — в Японії прийнято «Указ про реставрацію Імператорського правління». Ліквідовано сьоґунат Едо. Початок реставрації Мейдзі.
1870 — у США розпочалось будівництво Бруклінського мосту. Міст довжиною 1825 м з’єднує Бруклін та Мангеттен — на момент завершення будівництва він був найбільшим підвісним мостом у світі.
1888 — у Вашингтоні власник фабрики з виробництва паперових цигаркових мундштуків Марвін Стоун отримав патент на соломинку для коктейлів (тоді соломинки виготовляли з паперу).
1918 — Одеса проголосила себе «тимчасово вільним містом».
1919 — Українська Національна Рада схвалила постанову про з’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою в Києві.
1924 — через два роки після виявлення поховання єгипетського фараона Тутанхамона британська експедиція знайшла головний скарб гробниці кам’яний саркофаг фараона. Коли в лютому саркофаг відкрили, всередині виявилася золота труна з мумією Тутанхамона.
1925 — Беніто Муссоліні оголосив себе диктатором Італії.
1957 — після 11 років розробок компанія Hamilton Watch представила перший у світі електронний годинник.
1958 — острівні володіння Британії у Карибському морі об’єднані у Вест-Індську Федерацію.
1959 — через 218 років після відкриття європейцями і через 92 роки після придбання у Росії за ціною 2 центи за акр Аляска стала 49-м штатом США.
1992 — Єгипет, Сінгапур, Непал, Малайзія визнали незалежність України.
1992 — Україна встановила дипломатичні стосунки з США.

Прикмети 

Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin