Ср. Гру 7th, 2022

Стало відомо як розвиватиметься туризм у Вінниці

1 min read

Сьогодні сесійним рішення було схвалено Програму розвитку туризму Вінницької міської ОТГ на 2021-2023 роки. Це перша з цільових програм, через які відбуватиметься реалізація Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року. Протягом кількох місяців програмний документ розробляв департамент маркетингу міста та туризму міської ради. Однією із основних складових процесу планування програми була обов’язкова участь в її формуванні всіх активних та зацікавлених представників громади. Тому у вересні пройшли громадські обговорення проєкту цього документу, до яких міг долучитися кожен охочий вінничанин. Документ був схвалений на засіданні Туристичної ради при міському голові.

Метою програми є формування конкурентоспроможного туристичного продукту Вінницької міської ОТГ, відновлення туристичних потоків, а також перетворення галузі туризму у стабільне і вагоме джерело надходжень міського бюджету шляхом залучення інвестицій та збільшення кількості зайнятих у галузі. Цієї мети прагнуть досягти як муніципальними, так і ґрантовими та приватними інвестиціями.


Зацікавленими сторонами у створенні та реалізації цієї програми є органи місцевого самоврядування, інститути громадянського суспільства, мешканці Вінницької міської об’єднаної територіальної громади, інвестори, бізнес, зокрема сфери гостинності, туристичні оператори та гіди.


Новостворений документ включає аналіз потенціалу нашого міста як туристичної дестинації, визначає виклики та пріоритетні напрямки розвитку, враховуючи загальну візію Концепції інтегрованого розвитку Вінниці до 2030 року. У планах на час реалізації програми: відкриття туристичного хабу Вінниці з інноваційним сервісом, запровадження картки туриста, проведення сертифікованої школи гідів, розвиток вінницького стандарту гостинності, вдосконалення публічних просторів та рекреаційних зон, започаткування нових вінницьких гастрофестивалів, створення міського конференц-бюро, проведення фестивалю коміксів і популярної культури та інше.

04.jpg

«Попри карантинні обмеження та економічні виклики туристичні дестинації продовжують свою боротьбу за кожного відвідувача – звісно ж, прагнучи максимальної безпеки та комфорту. Ми бачимо, що звички українців подорожувати змінюються, і перед вінницькою громадою постає багато нових шансів та викликів у привабленні туристів, – зазначив директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені. – Однозначно потребує підсилення наповнення наших музеїв та атракцій, розвиток рекреаційних зон (зокрема, поблизу водойм) та просування локальних гастробрендів. Усе це може стати новим магнітом для тих, хто шукає відпочинку в зручній доступності. Наше завдання спільно з туристичним активом уже “Великої Вінниці” – запакувати смачні в усіх сенсах туристичні продукти і ефективно просувати їх на цільові аудиторії та ринки. По завершенню цього трьохрічного циклу ми розраховуємо відновити докарантинні потоки з новими цікавими пропозиціями для внутрішніх та в’їзних туристів».


Попередня програма, яка була розроблена на 2016-2020 роки, допомогла розвіяти стереотип про Вінницю як «міста одного дня чи кількох годин». Завдяки її заходам вдалося не лише розкрити та результативно промотувати туристичний потенціал міста, а й підсилити його новими проєктами. Нова ж трьохрічна програма допоможе й надалі нарощувати конкурентоспроможний туристичний продукт Вінницької міської ОТГ, сприятиме формуванню позитивного іміджу, збільшенню потоків подорожуючих і, в результаті, покращенню економічних показників та підвищенню рівня життя у Місті ідей.  

2-01.jpg

3-01.jpg
4-01.jpg
5-01.jpg
6-01.jpg
7-01.jpg
8-01.jpg
9-01.jpg
10-01.jpg
Коментарі у Facebook
Поділиться новиною
Share on Facebook
Facebook
Pin on Pinterest
Pinterest
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *